fbpx

KRAKOWSKA AKADEMIA KLIMATU 

KRAKOWSKA AKADEMIA KLIMATU 

22 marca uczniowie klasy 2c uczestniczyli w niezwykłym projekcie edukacyjno-filmowym – Krakowskiej Akademii Klimatu. W sali kina Kijów zainaugurowane zostało pierwsze z cyklu czterech spotkań w ramach akademii.

Uczniowie uczestniczyli:

– w pokazie filmu ekologicznego „Piękna robota” oraz w dyskusji na temat smogu z udziałem młodzieży, reżysera Piotra Biedronia i wiceprezydenta Krakowa Andrzeja Kuliga;

– w pokazie filmu „Nadzieja umiera ostatnia”  (reż. Jonathan L. Ramsey) oraz dyskusji na temat młodzieżowego aktywizmu klimatycznego z reżyserem i bohaterami filmu;

– prelekcji na temat zmian klimatycznych na Ziemi prowadzona przez Kamila Wyszkowskiego – szefa UN Global Compact Network Poland „Czy w pogoni za szczęściem wpadniemy w przepaść”.

KRAKOWSKA AKADEMIA KLIMATU to wyjątkowy projekt edukacyjny skierowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych łączący wiedzę na temat ochrony środowiska z pokazami filmowymi najlepszych filmów ekologicznych ostatnich lat połączonych z dyskusjami z twórcami filmów, ekspertami ONZ, przedstawicielami Miasta Krakowa odpowiedzialnymi za politykę zrównoważonego rozwoju.

Dziękujemy Pani Dyrektor Renacie Kurdziel za udział w wyjątkowym projekcie, który ma ogromne znaczenie dla Nas wszystkich mieszkańców Naszej Ziemi.