fbpx

Krakowska Akademia Klimatu

W ramach 2 edycji Krakowskiej Akademii Klimatu uczniowie klasy 2c z rozszerzona geografią uczestniczyli w ciekawych zajęciach dotyczących przyszłości żywienia.

Podczas spotkania prezentowane były filmy krótkometrażowe dotyczące produkcji żywności, dyskutowano nt. marnotrawstwa żywności, młodzież brała udział w quizie klimatycznym.

Najbardziej poruszył nas pokaz filmu „SMAK ZAGŁADY”. To pełnometrażowy film dokumentalny, którego narratorką i producentką wykonawczą jest nagrodzona Oscarem aktorka Kate Winslet. Film odkrywa szokującą prawdę i porusza problem naszych czasów, tj. katastrofę ekologiczną, a także analizuje sposób, w jaki nasze nawyki żywieniowe wpływają na przyszłość planety. Podczas filmu odbyliśmy „geograficzną podróż dookoła świata” – od głębin amazońskich lasów deszczowych po tajwańskie góry, mongolską pustynię, amerykańską Dust Bowl, norweskie fiordy i szkockie wybrzeża. Film opowiada historię naszej planety poprzez relacje rdzennej ludności, która jest najbardziej dotknięta zmianami dokonującymi się na naszej planecie.

Pamiętaj!

“Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, lecz pożyczamy ją od naszych dzieci” (Antoine de Saint-Exupéry) – DBAJMY WIĘC O NIĄ 365 DNI W ROKU.