fbpx

Konkurs MONIN CUP JUNIOR 2018

Konkurs MONIN CUP JUNIOR 2018 za nami.

6 grudnia 2018 roku już piąty raz braliśmy udział  w ogólnopolskim konkursie Monin Cup Junior. W tym roku naszą szkołę reprezentowała Dominika Knapik z klasy 4de.

Uczestnicy konkursu byli zobowiązani do przygotowania 4 identycznych koktajli bezalkoholowych podczas jednego wyjścia na scenę, w czasie 7 minut. Każdy uczestnik brał udział również w Blind Teście polegającym na odgadnięciu 10 różnych nazw syropów MONIN, które były prezentowane w jednorazowych naczyniach. Za każdy odgadnięty produkt można było otrzymać dodatkowy 1 punkt, czas przeznaczony na tę konkurencję wynosił 2 minuty. Kolejność w jakiej Uczestnicy startowali była określana losowo. Każdy miał 15 min przed występem na samodzielne wykonanie dekoracji w miejscu do tego przeznaczonym. Czas na przygotowanie stanowiska przed startem wynosił 3 minuty. Pracę techniczną Uczestników nadzorowali i oceniali mistrzowie barmańscy SPB zgodnie z zasadami IBA.

Za notę degustacyjną odpowiadała specjalna komisja, która oceniała jawnie, czyli zgodnie ze stylem włoskim: wygląd, zapach i smak kompozycji.

Dominika zajęła 9 miejsce spośród 28 szkól które zostały zakwalifikowane do konkursu.

Gratulujemy Dominice lokaty w pierwszej dziesiątce i zachęcamy kolejnych pretendentów do zmierzenia się ze sztuką barmańską podczas konkursów, jak również do uczestnictwa w kursach barmańskich organizowanych w naszej szkole.