fbpx

Konkurs  „Mądra Książka Roku” – wyróżnienie  dla  Michała Świątkowskiego za projekt okładki !

Nasza szkoła uczestniczyła w zorganizowanym przez Uniwersytet Jagielloński konkursie „Mądra Książka Roku”. Wybranych zostało 15 książek naukowych i popularno-naukowych dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych wydanych w 2021 roku. Biblioteka ZSG nr 2 otrzymała je w darze.

Zadaniem uczniów było przygotowanie laudacji lub okładki do wybranej przez siebie książki. Do konkursu zgłoszono 3 uczniów z TG nr 11.

Ostatecznie przygotowano dwie prace: Eliza Chwastek z klasy 1b wykonała okładkę do książki Edwarda O. Wilsona „Opowieści ze świata mrówek” Konkurs Mądra Książka Michał Świątkowskia Michał Świątkowski z klasy 2c przygotował okładkę do publikacji Julity Mańczak „Początek końca ?” i uzyskał wyróżnienie.

Do konkursu na projekt okładki wpłynęło 36 prac.

Ogłoszenie laureatów konkursu odbyło się podczas Copernicus Festiwal 18 maja 2022 roku.