fbpx

KONFERENCJA DYREKTORÓW SZKÓŁ PARTNERSKICH KRAKÓW-PRAGA-KOSZYCE

„Podnoszenie jakości kształcenia zawodowego – dobre praktyki” – pod takim tytułem odbyła się w dniach 22-24.03.2023 r. w ZSG nr 2 konferencja dyrektorów szkół partnerskich Kraków-Praga-Koszyce w ramach projektu „Rok w gastronomii”. Było to kolejne, wznowione po okresie pandemii,  spotkanie, które odbywa się cyklicznie od 2002 roku.

W naszej szkole gościliśmy Panią Dyrektor szkoły gastronomicznej w Pradze – Mgr. Kateřina Mrvová, Panią Dyrektor szkoły gastronomicznej w Koszycach – Ing. Martina Zeteková oraz zastępców dyrektora: Panią Ing. Věra Pavlíková
i Panią MVDr. Erika Brnová.

Program konferencji obejmował:

1. System kształcenia zawodowego w krajach partnerskich.

2. Prezentacja kierunków kształcenia oraz osiągnięć zawodowych uczniów szkół partnerskich.

3. Wymiana doświadczeń w zakresie podnoszenia jakości kształcenia zawodowego.

4. Omówienie planu współpracy partnerskiej szkół na rok szkolny 2023/2024.

 

Podczas wizyty goście zapoznali się z bazą dydaktyczną naszej szkoły, wymieniali doświadczenia z nauczycielami przedmiotów zawodowych w zakresie realizacji podstawy programowej kształcenia w zawodzie kucharz, cukiernik i kelner.  Delegacja udała się na wizytę zawodoznawczą do hotelu Novotel Krakow Centrum, gdzie praktyki zawodowe odbywa młodzież z naszej szkoły. Dyrektorzy zwiedzili Stare Miasto, Collegium Maius, Muzeum „Rynek Podziemny” oraz Kazimierz wraz z Starą Synagogą.

Uczestnicy konferencji podpisali wspólne porozumienie o dalszej współpracy oraz wznowieniu staży zawodowych w krajach partnerskich, dlatego w roku szkolnym 2023/24 uczniowie naszej szkoły odwiedzą Pragę i Koszyce.