fbpx

Klimatyczne Podgórze – zajęcia terenowe.

Dnia 9 maja 2022 roku uczniowie klasy 1d, 1tża i 2d uczestniczyli w zajęciach terenowych pt. Klimatyczne Podgórze ze smakiem.

Punktem startowym na trasie eko-ścieżki był Plac Niepodległości pod schodami do Parku Bednarskiego. Trasa prowadziła po ciekawych zakątkach Podgórza, cennych pod względem przyrodniczym, kulturowym i historycznym. Podczas wyprawy na każdym z 10 przystanków uczniowie rozwiązywali zadania, za które zdobywali punkty.

Celem projektu było poznanie historii najbliższej okolicy oraz dostrzeżenie piękna i różnorodności świata przyrody.  Samodzielne dochodzenie do wiedzy daje młodzieży satysfakcję, motywuje do jeszcze większego wysiłku, a tym samym do poszerzania wiedzy, rozwijania zainteresowań. Z pewnością zajęcia te pozwoliły uczniom poszerzyć horyzonty, poczuć sprawczość i sens postawy proekologicznej w myśl koncepcji zrównoważonej turystyki.