fbpx

Jubileusz 100-lecia Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2

Nasza szkoła ma już Sto Lat!

Jesteśmy dziś wielką rodziną,
więzami przyjaźni złączoną,
i chociaż lata przeminą,
będziemy wspominać Cię szkoło.

Te mury z historią związane
korytarz wciąż gwarny, wesoły,
sale dziedziniec i bramę
więc jakże nie lubić tej szkoły?

Obchody stulecia Zespołu Szkół Gastronomicznych Nr 2 im. prof. Odona Bujwida w Krakowie rozpoczęła msza święta odprawiona w Bazylice Mariackiej. Tuż po niej zaproszeni goście, grono pedagogiczne i uczniowie przemaszerowali ulicami Starego Miasta do Filharmonii Krakowskiej, gdzie odbyły się główne obchody jubileuszu. Uroczystość rozpoczęło przemówienie Dyrektora Szkoły, odnoszące się do ciekawej historii, bogatej tradycji, do wielkich i tych mniejszych sukcesów naszej placówki, potwierdzających wysoki poziom nauczania.

Szkoła od początku swego istnienia mogła poszczycić się wspaniałymi nauczycielami i atmosferą, jaka w niej panowała. To z naszej szkoły wywodzą się znamienici mistrzowie krakowskich kuchni, uznawani za jednych z najlepszych w swoim fachu.

Podczas gali głos zabrali również zaproszeni goście. Elżbieta Lęcznarowicz — zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, Wojciech Hauser — przewodniczący Komisji Edukacji i Kultury Fizycznej Rady Miasta Krakowa, który na ręce dyrektora złożył złoty medal „750-lecia lokacji Miasta Krakowa” dla Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie.

Życzenia wielu owocnych lat pracy dla dyrekcji, jak również nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców złożył Aleksander Palczewski — Małopolski Kurator Oświaty.

W imieniu Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej dyplom dla Szkoły wraz z medalem „600-lecia Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej” wręczyła Pani Anna Łuszczek.

Listy gratulacyjne i wyrazy uznania, z okazji jubileuszu stulecia Szkoły, składali przedstawiciele szkół zagranicznych, które z nami współpracują, a także kucharze ze Stowarzyszenia Kucharzy i Cukierników Polskich…