fbpx

I miejsce w V edycji konkursu kulinarnego „Dzikie smaki” w Ciężkowicach!!!

Laureatem pierwszego miejsca została Izabella Święszek przygotowana przez p. Alinę Augustyn. Trudny surowiec, rzadko podawany dzisiaj na polskich stołach, okazał się dla naszej uczennicy całkiem łatwy.

Sporządziła „grzybowy gulasz z sarniny z musem z pasternaka podany z pikantnym ajvarem, chrupiącą kulką ziemniaczaną i pianą jałowcowo – jabłkową”! Brzmi smacznie, ale pracy było sporo. W tej potrawie Iza połączyła tradycję i nowoczesność. Obok sarniny znalazł się chrobotek reniferowy i pianka z ginu…

Pomysł, smak i wygląd został doceniony zarówno przez profesjonalistów Małopolskiego Stowarzyszenia Kucharzy i Cukierników oceniających część techniczną, jak również członków Polskiego Związku Łowieckiego degustujących potrawy konkursowe!

 

Relacja z konkursu i wypowiedź Izabelli Święszek jest dostępna na stronie Telewizji Tarnowskiej:

https://www.tarnowska.tv/wiadomosci/2591,ciezkowice-dzikie-smaki-w-szkole-u-mistrza-paderewskiego