fbpx

Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa

GŁOSOWANIE W RAMACH  BUDŻETU OBYWATELSKIEGO MIASTA KRAKOWA

W sobotę, 28 września, rozpoczęło się głosowanie w VI edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa, które potrwa do 7 października.

Społeczność ZSG nr 2 aktywnie włączyła się w proces głosowania.

Dla młodzieży Naszej Szkoły jest to cenna lekcja wiedzy o społeczeństwie obywatelskim. Nauczyciele i wychowawcy uświadamiają młodzież, że nie każde zadanie ważne z punktu widzenia mieszkańca może się znaleźć w corocznym budżecie miasta, dlatego warto wziąć udział w głosowaniu i wybrać te projekty, które zmienią otoczenie i uczynią życie krakowian bardziej komfortowym.

W tegorocznej edycji głosować może każdy mieszkaniec miasta. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem dedykowanej platformy internetowej lub na papierowych kartach do głosowania.

Udział młodzieży w głosowaniu pozwoli im na budowanie tożsamości partycypacyjnej, jak również pozwoli na podejmowanie pierwszych decyzji, dzięki którym mogą się zaangażować w zmiany swojego miejsca zamieszkania.