fbpx

Dzień Patrona Szkoły – Prof. Odona Bujwida

W środę, 30 listopada 2022 roku, odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z Patronem Naszej Szkoły – Profesorem Odonem Bujwidem.

Zgromadzeni w auli uczniowie zapoznali się z postacią Patrona – najbardziej znanego polskiego bakteriologa, oglądając prezentację, którą przygotowali uczniowie klasy 1 tża. Wybitne osiągnięcia Odona Bujwida oraz historię Jego życia i działalności przedstawiła uczennica Wiktoria Ożóg.

 

Odwiedzili nas też bywalcy salonu w domu Państwa Bujwidów. Gospodarze: Odo Bujwid i jego małżonka Kazimiera, ich córka Helena Jurgielewiczowa, Janina Kosmowska – jedna z pierwszych studentek UJ oraz Ignacy Daszyński wraz z żoną Marią z Paszkowskich.

Spotkanie w dniu urodzin Odona Bujwida było poprzedzone dwoma konkursami, za które Pan Dyrektor Andrzej Ptasznik wręczył uczniom dyplomy i nagrody książkowe.

W konkursie „Wiedzy o Patronie” przyznano miejsca:

I miejsce:  Kamira Kieca, Kacper Szarek, Maciej Żurek – klasa 1a
II miejsce ex aequo:  Wiktoria Musiał, Julia Gawęda – klasa 1d oraz Sebastian Franczyk – klasa 1bkm
III miejsce:  Zuzanna Drobisz, Tymoteusz Bubak, Karol Włoch – klasa 1b.

Zorganizowano też konkurs plastyczny „ Portret Odona Bujwida”.

Prace wykonali :

Nikola Góra 1a, Magdalena Jędrzejewska 1a, Tymoteusz Bubak 1b., Milena Zięba 1c, Kinga Mucha 1e, Gabriela Machno 1e, Mikołaj Jezioro 1 bkm, Dawid Ziemski 1 bkm, Sandra Reszko 1ak.  Portrety ozdobiły aulę w dniu 30 listopada.

Uczniowie klasy 1cm upiekli z okazji Święta Patrona ciasteczka, którymi zostali poczęstowani wszyscy uczestnicy spotkania, które prowadził Bartosz Ptak – uczeń klasy 4Bp .