fbpx

DZICZYZNA I DZIKIE PTACTWO W EUROPEJSKIEJ PRODUKCJI GASTRONOMICZNEJ

DZICZYZNA I DZIKIE PTACTWO W EUROPEJSKIEJ PRODUKCJI GASTRONOMICZNEJ

Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie realizuje projekt unijny Centrum Kompetencji Zawodowych w branży turystyczno-gastronomicznej w Gminie Miejskiej Kraków- 2 edycja. W ramach dzisiejszych zajęć (10.01) młodzież doskonaliła praktyczne umiejętności z zakresu sporządzania dziczyzny i dzikiego ptactwa. Między innymi dowiedziała się jakim procesom technologicznym poddajemy dziczyznę, że wybór odpowiedniego procesu obróbki cieplnej jest uzależniony od jakości surowca. Poznali przyprawy stosowane do dziczyzny i dzikiego ptactwa oraz dodatki, które są uzależnione od rodzaju potrawy
i zastosowaniu obróbki cieplnej.

Podczas dzisiejszych zajęć uczyliśmy się sporządzać : „Polędwiczki z dzika nadziewane borowikami z bukietem warzyw i puree z kukurydzy”, „Galantynę z bażanta z sałatką z kurek i sosem żurawinowo-pieprzowym”, „Przepiórki faszerowane musem drobiowym z sałatką ze świeżej gruszki”, „Terrinę z sarny  z chutney z mango” oraz  „Pieczoną pierś z kaczki z sałatką z melona i winegretem malinowo- imbirowym”. Były to bardzo ciekawe zajęcia.

Pani prof. Beata Dziekan- Krawczyk

Pani prof. Marta Musiałowska