fbpx

Działajmy razem #dbi2023

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 obchodzony jest w Polsce po raz 19. Wydarzenie ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

W tym roku wydarzenie odbyło się pod hasłem: „Działajmy razem!”. ZSG nr 2 aktywnie włączył się w tegoroczne obchody i od 7 lutego w naszej szkole podejmowane są inicjatywy edukacyjne, których celem jest promocja konstruktywnego i bezpiecznego korzystania z sieci przez młodzież.

Odbył się quiz „Czy potrafisz zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci?” oraz konkurs na plakat lub infografikę inspirowaną tematem „Bezpieczeństwo w Internecie”. Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w prelekcji z zakresu cyberbezpieczeństwa prowadzonej przez przedstawicieli Straży Miejskiej. Realizujemy program edukacyjny „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo”.

Prezentujemy nagrodzone prace konkursowe oraz plakat ,,Razem w Sieci z Plikiem i Folderem”.