fbpx

Zawieszenie zajęć dydaktyczno – wychowawczych

Dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 informuje:

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Zgodnie z tą decyzją od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół.

Informacje dotyczące funkcjonowania szkoły w najbliższych dniach, będą zamieszczane w dzienniku elektronicznym LIBRUS i stronę internetową szkoły.

Prosimy rodziców i  uczniów o systematyczne śledzenie zamieszczanych ogłoszeń i sprawdzanie wiadomości.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

 • zajęcia w szkole będą zawieszone na 2 tygodnie,
 • od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół,
 • Kursy w ramach CKZ zostaną przeniesione na późniejszy termin.

Kolejne dni będą wyglądały następująco:

 • nauczyciele pozostają w gotowości do pracy,
 • nauczyciele będą wysyłać droga mailową, Librus (dziennik elektroniczny) oraz przez stronę Szkoły materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu,
 • uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach. (chodzą do zakładów pracy na zajęcia praktyczne)

Rodzicu:

 • Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br.,
 • Zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny,
 • Przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny,
 • Rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz,

Śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu:

 • Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu.
 • Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe),
  przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki, odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej Szkole.
 • Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela, przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
 • Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Z poważaniem

Dyrektor Szkoły

Andrzej Ptasznik

Poniżej link do komunikatu MEN:

https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajęc-w-szkolach