fbpx

Certyfikat ,,Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”

5 listopada 2019 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbyła się uroczystość wręczania Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.

Podczas wręczania Certyfikatów przez Komendanta Wojewódzkiego Policji Pana Krzysztofa Pobuta oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty Panią Barbarę Nowak obecni byli przedstawiciele wyróżnionych szkół, koordynatorzy z ramienia Policji, a także przedstawiciele samorządów.

Uczniowie wyróżnionych szkół zaprezentowali swoje osiągnięcia oraz różnorodne talenty. Talent gastronomiczny i kelnerski zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych Nr 2, którzy zadbali o obsługę bankietową uroczystości.

Na zakończenie uczestnicy zostali zaproszeni do udziału w przygotowanych pokazach Policji, m.in. sprzętu policyjnego oraz zwiedzania ekspozycji i wystaw samolotów w muzeum.

W tym roku odbyła się jubileuszowa 15. edycja wręczenia Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Certyfikat jest dokumentem sygnowanym przez Policję, a jednym z najważniejszych kryteriów jego otrzymania przez szkołę są działania przyczyniające się do poprawy ogólnie pojętego bezpieczeństwa na rzecz uczniów. Pan Komendant podczas wręczania wielokrotnie podkreślał, że takie działania są i będą priorytetem podczas dalszej współpracy.