fbpx

„Carving to jest sztuka”

„Carving to jest sztuka”

Kolejne kursy carvingu dobiegły końca. Odbywały się one pod nazwą Centrum Kompetencji Zawodowych w branży turystyczno – gastronomicznej w Gminie Miejskiej Kraków, realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego  w  dotacji bezzwrotnej. Uczniowie podczas kursu mieli okazję zapoznać się z historią carvingu, miejscem jego powstania, potrzebnym sprzętem, carvingiem prostym, przestrzennym, tajskim i europejskim. Carving to niezwykła sztuka rzeźbienia fantazyjnych wzorów w owocach i warzywach. Na naszych zajęciach powstają niepowtarzalne dzieła sztuki, które wymagają niezwykłej precyzji oraz talentu wykonawcy. Kurs carvingu cieszy się dużym powodzeniem i zainteresowaniem wśród uczniów, poświęcają oni swój czas oraz są pozytywnie nastawieni, na każdym kroku widzimy i czujemy ducha sztuki carvingu. Nasze prace są godne autentycznego podziwu.