Warning: include_once(/home/zsgnr2/domains/zsgnr2krakow.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/zsgnr2/domains/zsgnr2krakow.pl/public_html_new/wp-content/advanced-cache.php on line 22

Warning: include_once(): Failed opening '/home/zsgnr2/domains/zsgnr2krakow.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/zsgnr2/domains/zsgnr2krakow.pl/public_html_new/wp-content/advanced-cache.php on line 22

Warning: include(/home/zsgnr2/domains/zsgnr2krakow.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/zsgnr2/domains/zsgnr2krakow.pl/public_html_new/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 113

Warning: include(): Failed opening '/home/zsgnr2/domains/zsgnr2krakow.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/zsgnr2/domains/zsgnr2krakow.pl/public_html_new/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 113

Warning: include_once(/home/zsgnr2/domains/zsgnr2krakow.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/zsgnr2/domains/zsgnr2krakow.pl/public_html_new/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 136

Warning: include_once(): Failed opening '/home/zsgnr2/domains/zsgnr2krakow.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/zsgnr2/domains/zsgnr2krakow.pl/public_html_new/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 136
Akcja edukacyjna „Szkoła Biznesu Społecznego”. - Zespół Szkół Gastronomicznych

Akcja edukacyjna „Szkoła Biznesu Społecznego”.

W dniu 31.03.2023 r. uczniowie klasy 3B wzięli udział w XI edycji akcji edukacyjnej  „Szkoła Biznesu Społecznego”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.

Celem akcji  jest pokazanie, że biznes to coś więcej niż zysk, a przedsiębiorstwa społeczne to firmy, które tworzą użyteczne miejsca dla nas wszystkich oraz pomagają osobom, które mają w życiu „pod górkę”.

W trakcie dwugodzinnego spotkania uczniowie zagrali w grę planszową, która pozwoliła im w przyjazny i zabawny sposób zrozumieć zasady rządzące ekonomią społeczną. Uczniowie wcielając się w rolę przedsiębiorców mieli możliwość założenia spółki, wyprodukowania towarów, wyruszenia na wyprawy handlowe, zarabiania pieniędzy, a zgromadzony zysk przeznaczali  na cele społeczne sponsorując określone dobra publiczne.

Dzięki udziałowi w grze młodzież mogła doświadczyć tego jak być przedsiębiorcą  i prowadzić interesy. Dzięki grze uczniowie zauważyli także, że prowadzenie własnej firmy wcale nie jest takie proste i potrafi być obarczone dużym ryzykiem.

Dwóch uczniów – Jakub Dębiec i Antoni Gasek, którym udało się osiągnąć największy sukces w ramach prowadzonego przez nich biznesu, zostało zaproszonych do wzięcia udziału w finale akcji, który odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2023 r.