fbpx

Akcja charytatywna na rzecz Alma Spei Hospocjum dla Dzieci

Akcja charytatywna na rzecz Alma Spei Hospicjum dla Dzieci

12.06.2019 roku uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 pod opieką Kierownik Grażyny Kumorek-Mastalerz serwowali sporządzone w Warsztacie Szkolnym kanapeczki i ciastka, obsługiwali Gości podczas Gali Konkursu „Szkoła z pasją pomagania”. Akcja objęta była honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Alma Spei Hospicjum dla dzieci to zespół koordynatorów, lekarzy, pielęgniarek, psychologów…, którzy oferują pomoc dzieciom nieuleczalnie chorym i ich rodzinom 24 godziny na dobę. Zaproszenie szkół podstawowych i ponadpodstawowych do podjęcia różnych działań o charakterze wolontariatu przyniosła sukces, przystąpiło 37. Wsparcie chorych dzieci przybierało różne formy: kiermasze, pocztówki, rzeczowe, finansowe… – każde równie ważne i ciepło odbierane przez obdarowanych i ich rodziny. Najmniejszy gest był dostrzeżony i doceniony przez chore dzieci. Cieszyły się, że ktoś o nich myśli, pamięta…

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tak szlachetnej inicjatywy!