Konkurs na obwarzanka

Kraków Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej 2019!

Europejska Akademia Gastronomiczna zadecydowała, iż to właśnie Kraków powinien stać się pierwszą Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej. Tytuł przyznano po raz pierwszy w historii!

O przyznaniu tytułu poinformowali 28 czerwca 2018 r. podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Krakowa Prezydent Europejskiej Akademii Gastronomicznej – Rafael Anson wraz z Prezydentem Miasta Krakowa Jackiem Majchrowskim. Wtedy też podpisany został stosowny list intencyjny. Tym samym Kraków został ogłoszony Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej roku 2019.

Powodów tej decyzji możemy dopatrywać się w wielu czynnikach: to właśnie Kraków jako jedno z dwóch polskich miast pojawia się na kartach słynnego przewodnika Michelin, gdzie wyróżnionych zostało 26 krakowskich restauracji. Niemal dwa razy więcej krakowskich lokali uhonorował Gaullt et Millau, a 8 rekomendował Slow Food Polska. Niewątpliwie Kraków posiada liczne zasoby, które zapewniły ten sukces – historyczne przepisy, najwyższej jakości produkty pochodzące od lokalnych dostawców, a także gościnność i miłą atmosferę. Krakowskie genius loci jest obecne także w gastronomii na Rynku Głównym, nad Wisłą, w uliczkach Kazimierza – w historycznych wnętrzach potrawy smakują naprawdę wyjątkowo. Z Krakowa wywodzą się też znani szefowie kuchni: Adam Chrząstowski, Rafał Targosz czy Marcin Filipkiewicz –wyróżniony przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną tytułem Szefa Przyszłości (Chef de l’Avenir).

W ramach Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej zostanie zorganizowanych wiele wydarzeń m.in. kongres gastronomiczny dla specjalistów i pasjonatów dobrej kuchni z całego świata, spotkania krakowskich szefów kuchni i gwiazd światowej gastronomii prowadzących restauracje wyróżnione m.in. gwiazdkami przewodnika Michelin.

Ciekawym, innowacyjnym formatem będzie „wirtualne gotowanie”. Polegać ono będzie na równoczesnym przyrządzaniu dań w różnych światowych restauracjach, co będzie można śledzić za pomocą transmisji internetowej, a tematem przewodnim będzie kuchnia Krakowa i Polski. Dodatkowo miasto opracuje własny kalendarz wydarzeń kulinarnych na rok 2019 oraz kolejne lata. Obok istniejących już Krakowskich Zapustów, Festiwalu Pierogów, czy ścieżek „kulinarnych” w ramach m.in. Festiwalu Opera Rara oraz Jarmarku Świętojańskiego, powstaną nowe projekty, związane z kuchnią dworu królewskiego, Krakowa mieszczańskiego i akademickiego, czy jedzenia ulicznego – już w średniowieczu działały na ulicach Krakowa faryny (przenośne stragany z prostą żywnością dla mieszczan, kupców i żaków), a „odkryta na nowo” maczanka po krakowsku była przysmakiem krakowskich fiakrów już w XVII wieku.

My jako szkoła zapraszamy chętnych na konkurs na przepis z wykorzystaniem obwarzanka krakowskiego.


Warsztaty kulinarne dla naszych uczniów prowadzone przez Polską Akademię Sztuki Kulinarnej!

Warsztaty kulinarne dla naszych uczniów prowadzone przez Polską Akademię Sztuki Kulinarnej!

W tym roku Europejska Akademia Gastronomiczna przyznała miastu Kraków tytuł Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej. To zobowiązuje nas do promowania rodzimego dziedzictwa kulinarnego.

12.04.2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty kulinarne. Bohaterem numer 1 na talerzu był tradycyjny obwarzanek krakowski! Pan Jan Filipczyk z Polskiej Akademii Sztuki Kulinarnej pokazywał, jak wiele smacznych potraw można sporządzić z obwarzankiem. Na talerzu pojawiła się polędwica, ryba, kurczak wędzony, sery i warzywa. Były również długie dyskusje o tym, jakie produkty tradycyjne naszego regionu można zastosować do produkcji dań z obwarzankiem. Pomysłów było bardzo wiele. Uczniowie wyszli z zajęć bardzo zadowoleni!

Dziękujemy bardzo za zorganizowanie tych warsztatów Polskiej Akademii Sztuki Kulinarnej!


 

 

Termin konkursu 09.05.2019 r.

Konkurs odbędzie się w pracowniach technologicznych Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 przy ul. Zamoyskiego 6 w Krakowie 09.05.2019 roku o godzinach 12³º-16ºº

Jednym z podstawowych założeń konkursu jest promocja szeroko pojętego dziedzictwa kulinarnego.

1.      Cele konkursu:

a)    zainteresowanie młodzieży kulinarnym dziedzictwem kulturowym związanym krakowską tradycją gastronomiczną

b)   zachęcenie młodzieży do zgłębiana wiedzy o produktach regionalnych oraz tradycyjnych
z regionu

 

Więcej informacji Kraków Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej 2019! http://kulinarny.krakow.pl/